Ja som doktor!
  • Written by Peter
  • October 11th, 2014
  • About Ostatné

Ja som doktor!

Je 9 hodín a trochu chladné ráno, keď vystupujem z autobusu na stanici v Banskej bystrici. Hneď pred dverami je lavička, ktorej sa z ľahka dotknem palicou a urobím drobnú kľučku doprava, aby som sa jej vyhol.

Potom sa otočím tvárou v smere kolmo na cestu a čakám na kolegu, s ktorím som sa tu mal stretnúť.

Náhle sa pri mne ozve prúd slabík, v ktorom nespoznávam rodnú reč a tak ho automaticky smerujem do procesora Angličtiny. Ten sa chvíľu snaží, asi po minúte však bezradne krčí mojími plecami a po internej linke odkazuje do centrály, že ak ide o angličtinu, tak to bude nejaká veľmi odborná.

Stále sa snažím porozumieť. Že by poľština? Nie, poľština to nebude.

"mňa neoje...". To sú prvé slová ktorým rozumiem. Som zvyknutý počúvať kdejaký prejav, môj štandard pri počúvaní syntézi reči v kompe je 530 slov za minútu a asi aj vďaka tomu sa myseľ konečne kalibruje. “

Okamžite schovaj tú palicu! Koho ty tu chceš oje...vať?” stále mám isté medzery, no začínam chápať a je mi to veľmi smiešne, tak sa smejem.

"Dobre ja poznám takých ako ty! Ale mňa neoje...". A mne je stále viac do smiechu. Vybavujem si, ako som sa chystal opýtať sa ho po anglicky, či mu môžem nejako pomôcť, a od smiechu sa mierne predkláňam.

"okamžite Schovaj tú palicu!” Jeho ostatné posolstvo už ale vyznieva trochu neisto a po krátkom mlčaní je neistý už celkom zjavne, pretože v ďalšom mierne preformulováva svoje požiadavky.

"Dobre ja viem čo si ty zač!... Do piatich minút schovaj tú palicu!... Ja som doktor! Ja dobre viem..."

informácia o vzdelaní mi zrejme mala ako podvodníkovi konečne zasadiť ranu, po ktorej by sa moja sebaistota - určite už takmer v troskách, tá veselosť predsa musí byť len maska - konečne vytratila a ja by som priznal farbu. Rozhodujem sa ale nepriznať (veď uznajte, čo by som to bol za podvodníka, keby som ani nejakého opitého doktorka neobabral?) a chlapík sa pomerne hlučne zosype na lavičku vedľa mňa.

Asi minútu obaja mlčíme a potom sa počuteľne vratkou chôdzou - možno aj nenápadne - vytráca do ulíc mesta.

Moj starecky dennik - Vytajte
Hey There!
What is This?