Kvetináč
  • Written by Peter
  • October 20th, 2014
  • About Ostatné

Kvetináč

Dnes sme boli kupovať kvetináč. Hľadali sme pomerne veľký, pretože sme sa rozhodli, že chceme mať smrek, z ktorého sa budeme tešiť v lete na balkóne a v zime po aklimatizácii poslúži ako vianočný stromček. Obyšli sme niekoľko kvetinárstiev a napokon sme zakotvili v jednom, v ktorom konečne mali čo sme chceli.

"dobrý deň, potrebujeme kvetináč s priemerom 40 cm...” “áno, máme...” chlapík vyťahuje kvetináč z regálu a Ivka sa tvári spokojne. “aha... chcete to na ihličnan? tak musíte vyvŕtať všetkých 6 dier... mám tu vŕtačku...” chlapík s kvetináčom odchádza kdesi do dielničky.

"jééééj akých tu máte krásnych psíkov...” Ivka sa psíkov bojí a jej obdivná reakcia ma dosť prekvapuje. Ak hovorí o psíkoch s takým “láskyplným” podtónom (zvyčajne sú to škaredé obludy, ohavy, beštie, hnusné potvory,...), tak to musia byť nejaké pekné, úplne neškodné (invalidné?) šteniatka ktoré by ju nemohli dobehnúť, možno bez labiek. Moju úvahu potvrdzuje pani.

"no a to sú šteniatka... Tento má 9 a tento 12 mesiacov” Ivkyna reakcia však môj mozog uvádza do deadlocku.

"čooooo? A môže si ich manžel pohladkať?” “hm... neviem... viete, to sú moskovské strážne psy... oni nemajú radi cudzích ľudí... no ale opýtame sa pána".

Pán vychádza zo zadu s kvetináčom a po otázke o hladkaní sa tvári trochu rozpačito. “... hm.... skúsme... ja ho chytím a vy ho môžete pohladkať..."

Ivka uteká ku dverám a pán volá jedného zo strážnikov. Je to nádherný kus psyska. Je mi čosi vyše pása (meriam 193 cm) a hlavu má ešte vyššie. Telo mohutné, srsť drsná, hrubá, hlava ozrutná. Dôkladne si ho poobzerám a pán sa mu pokojne prihovára. Potom spokojne odstupujem a havko predvádza svoje hlasivky. Niekoľko krát mohutne zreve (zvuk je v kvetinárstve naozaj impozantný).

"aha... všimol si palicu... viete, palicu na cvičáku používame, keď figurant simuluje útok na majiteľa"... :)

http://www.dogsk.sk/kynologia/revue/moskovsky01_06.htm

Mimochodom, “šteniatka” vraj kvetinárstvo strážia aj vnoci. Zdá sa, že aj napriek svojmu mladému veku vedia, že kvietky niesú na hranie. :)

Moj starecky dennik - Vytajte
Hey There!
What is This?